Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Рабочее время. Время отдыха. Трудовая дисциплина (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=66)
-   -   Перенесення робочих днів (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=1921)

eloissa 14.12.2023 15:54

Цитата:

Сообщение от korelija (Сообщение 244564)
Чому підсумований облік робочого часу? Тому що я зрозуміла це є відповіддю на питання - як перенести ці робочі дні і при цьому не платити простої/перепрацювання, щоб залишатись ефективним для інвестора, але при цьому, щоб люди взимку не сиділи без грошей.

:roll:Звідки Ви таке зрозуміли? Чи хтось порадив?))) Ось що відбувається, коли фахівець не читає уважно законодавство:nea: А законодавство у нас таке (це КЗпП):
Цитата:

Стаття 61. Підсумований облік робочого часу
На безперервно діючих підприємствах, в установах, організаціях, а також в окремих виробництвах, цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва (роботи) не може бути додержана встановлена для даної категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, допускається за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації запровадження підсумованого обліку робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин (статті 50 і 51).
Тобто, хіба у вас безперервний цикл робіт? Чи є профспілка?
Простіше кажучи, підсумований облік передбачає графіки змінності - або добові, або по 12 годин, або день/ніч тощо. 5-денний 8-годиннтй сюди нема куди приліпити.
У Вашому випадку, якщо такий перерозподіл навантаження є постійним, повторюється з року в рік, дуже допоміг би колективний договор. Є він?

korelija 15.12.2023 08:32

Ні, ми немаємо безперервного циклу робіт. профспілка не ініціювалась, але представники трудового колективу є і колективний договір є. Так, це повторюється з року в рік

eloissa 15.12.2023 09:59

Хочу сказати, що дуже розумію Вас, бо теж працюю у виробничій компанії з іноземними інвестиціями:lol: До речі, хотіла спитати: а як робили до цього року? Були простої взимку і додаткові робочі дні влітку?
Цитата:

Сообщение от korelija (Сообщение 244567)
...представники трудового колективу є і колективний договір є. Так, це повторюється з року в рік

Так це ж прекрасно:thumbs up: Колдоговір - це дуже корисна і зручна річ!
В ідеалі - цю норму можна внести до колективного договору. Тобто, внести "взагалі": 5 робочих днів туди - -5 робочих днів сюди. А щорічно наказом (за два місяці до дати першого перенесення, звісно:yes:) встановлювати конкретні дати перенесення робочих днів у наступному році. Я тут не бачу порушення. Навпаки, така норма спрямована на збереження заробітку. Тобто, суто юридично все ОК.
Мене турбує інша сторона питання. Розумієте, люди (а особливо - робітничий персонал) дуже радіють, коли їм випали додаткові вихідні, а ось коли доводиться влітку перепрацьовувати додаткові дні без доплати - буде гучний негатив... Півроку пройшло, всі вже забули про ті свята, а тут два місяці із понаднормовою працею і ніяких додаткових виплат... це я озвучую, що Ви будете чути від працівників...
До того ж, якщо людина прийнята на роботу, наприклад, в березні - як щодо неї? В неї теж будуть додаткові робочі дні влітку без оплати понаднормових?

korelija 29.12.2023 14:53

Дякую за відповідь, перепрошую за затримку.
Так, раніше простої + перепрацювання. І цього низького сезону 2023, коли простої, зважаючи на тривоги та проблеми з сировиною досягли апогею, виникло таке завдання на фоні значних додаткових витрат.
Для працівників, які прийняті/звільнені виходить треба робити індивідуальні норми або рахувати по нормах типових. Але як це відобразити в системі - для одних одне, для інших - відповідно інше???? Це якийсь подвійний облік. Або рахувати усім однаково, а в кінці року робити перерахунок і відповідно простій або перепрацювання новим (для тих хто звільняється - в момент звільнення робити перерахунок) - тут схоже до підсумованого
Стосовно підходу та враження працівників - я з Вами згідна, особливо якщо взяти до уваги, що раніше вони отримували подвійну оплату, а тепер субота в межах норми. Це не добре. Мені ця ідея не подобається, чесно кажучи і я сподівалась, що будуть якісь перепони з боку законодавства. Але виходить, що можемо робити, якщо прийдемо до такого рішення.


Часовой пояс GMT +3, время: 08:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA